مسابقه کشف باگ در چاپار

۳ اسفند , ۱۳۹۵

با کلیک بر روی لینک زیر در مسابقه کشف باگ در chmail شرکت نموده و از جوایز نفیسی بهره مند گردید.

https://kolaahsefid.ir/index.php?r=contest%2Fview&id=21

برگزاری مسابقه اختصاصی چاپار در بخش جنبی شانزدهمین دوره مسابقات بین المللی ACM

۱۲ آبان , ۱۳۹۵

‌‌بسمه تعالی

شانزدهمین دوره مسابقات بین المللی برنامه نویسی دانشجویی ACM ICPC از سوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و با همکاری دانشگاه KTH سوئد و دانشگاه صنعتی Jagiellonian لهستان تدارک یافته و به طور همزمان در این سه دانشگاه در تاریخ ۱۴ آبان برگزار خواهد شد.
مسابقه برنامه نویسی ACM ICPC (مسابقه بین المللی برنامه نویسی دانشجویی) شامل یک سلسله رقابتهایی است که به صورت مرحله ای و به منظور کسب سهمیه برای حضور در مرحله جهانی بین تیم های دانشگاهی برگزار می‌شود و اصلی‌ترین شرکت‌کنندگان آن، دانشجویان رشته‌های علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق و ریاضی هستند.
این مسابقه زیر نظر انجمن ماشینهای محاسباتی ACM که معتبرترین انجمن جهان در رشته‌های علوم و مهندسی کامپیوتر است، برگزار می‌شود. در سال گذشته ۴۰ هزار و ۲۶۶ دانشجو از ۲ هزار و ۷۳۶ دانشگاه و ۱۰۲ کشور جهان در این مسابقه شرکت کردند.
مجموعه سرویس های چاپار نیز به عنوان حامی و اسپانسر این دوره مسابقات تعیین شده است و در بخش جنبی این مسابقات، مسابقه اختصاصی برنامه نوسی را تدارک دیده است که به دو نفر برگزیده دو نیم سکه اهدا خواهد کرد.
شرکت در این مسابقه توسط تمامی افراد آزاد است و علاقه مندان تا پایان ۲۱ آبان ماه می توانند برنامه های خود را به ایمیل ACM@Chmail.ir ارسال نمایند.

 


 


 


 

چاپار را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

۲۹ شهریور , ۱۳۹۵

‌‌بسمه تعالی

وبلاگ چاپار با هدف ایجاد بستری برای دریافت نظرات کاربران راه‌اندازی شد که خوشبختانه با استقبال شما کاربران عزیز مواجه گشت. اکنون که شبکه‌های اجتماعی فرصتی برای تعامل بیشتر و نزدیک‌تر از قبل را فراهم آورده است، چاپار با استفاده از این فرصت، سه کانال ارتباطی آپارت، اینستاگرام و تلگرام خود را در دسترس شما قرار داده است و سعی خواهد کرد به جز موارد اطلاع‌رسانی از قدرت این شبکه‌ها برای دریافت نظرات شما و همچنین فرهنگ‌سازی و آموزش بیشتر نیز بهره ببرد.
در حال حاضر و در اولین قدم، برای فصل پاییز، مسابقات ” هر هفته۲سوال۲برنده ” را در پیش رو داریم که شروعی آرام برای یک حرکت جذاب و هیجان‌انگیز خواهد بود. امیداوریم مانند گذشته نظرات شما برای بهبود وضعیت و پیشرفت سریعتر، ما را یاری کند.
شاید مناسب باشد تا مجدد این نکته را ذکر کنیم که، سرویس ایمیل چاپار همچنان در پس تمامی مشکلات، به عنوان اولین و قدرتمندترین سرویس ایمیل کشور با تلاش مجدانه همه همکاران و اعتماد روز افزون کاربران، به سوی جلو حرکت می‌کند و به امید خدا در روزها و هفته‌های آینده با اعمال تغییرات مختلف، تجربه‌های جدیدی را شاهد خواهید بود.

برای مشاهده سوالات و شرکت در مسابقه ” هر هفته۲سوال۲برنده “، به کانال تلگرام و اینستاگرام چاپار بپیوندید:

لینک پیوستن به اینستاگرام چاپار
لینک پیوستن به تلگرام چاپار
 


 

دعوت به همکاری

۱۰ شهریور , ۱۳۹۵

‌‌بسمه تعالی

مجموعه چاپار در راستای گسترش بخش‌های مهندسی وارتباطی خود قصد جذب نیروهای متخصص در تهران را دارد. خواهشمندیم با توجه به کد هریک از شرایط پذیرش و استعداد، نسبت به ارسال رزومه شغلی به آدرس cv@chmail.ir اقدام فرمایید.

 


 


 


 


 


 

قابلیت های جدید سرویس پست الکترونیک چاپار -۲

۲۸ مرداد , ۱۳۹۴

بسمه تعالی

امنیت بیشتر با سرویس ایمیل چاپار

سال ۱۳۹۴ یکی از سخت ترین مقاطع در حیات مجموعه چاپار است ، عدم حمایت مجموعه سازمان ها و نهادهای کشور از سرویس چاپار از یک سو وفشارهای مختلف داخلی که به دلایل مختلف به مجموعه وارد می شود از سوی دیگر گسترش و پیشرفت را بیش از پیش برای مجموعه سخت کرده است . در دو سال گذشته چاپار برای حمایت از کاربران خود در مقابل همه فشارهای داخلی ایستادگی کرده تا شاید وظیفه خود را در قبال کاربران ایرانی و کشور خود به بهترین نحو به انجام رساند ، بروزرسانی های اخیر گامی بلند در نسل سرویس های جدید چاپار است که تضمین کننده امنیت بیشتر برای کاربران خواهد بود . این سرویس ها و بخصوص ورود دو مرحله ای و هشدار ورود مبتنی بر پیامک می تواند امنیت سرویس را بیش از پیش افزایش دهد. در یک گام راهبردی یکی از زیرساخت های حیاتی تمام سرویس های آینده چاپار که بستر آوتار (عکس کاربران) است به صورت گسترده طراحی ، پیاده سازی و عملیاتی شده است ، این بستر به امید خداوند متعال در آینده ، زمینه ساز سرویس های دیگر چاپار خواهد بود . امید است با یاری خداوند متعال و حمایت شما کاربران عزیز شاهد اتفاقات بزرگتر در چاپار باشیم.

 

 •   فعال سازی ورود دو مرحله ای

 

این سرویس برای شما یک کلمه عبور موقت تولید می کند که چاپار این کلمه عبور را پس از وارد کردن کلمه عبور اول از شما درخواست می کند ، ، جهت فعال سازی این سرویس حتما می بایست ابتدا سرویس موبایل خود را فعال سازی نمایید ، سپس این حساب را به هر میزان مورد نظر شارژ نمایید (راهنمای شارژ)، برای فعال سازی این قابلیت:

 

 

۱- وارد حساب کاربری خود شوید.

۲- آیکون موبایل را از بالای صفحه انتخاب نمایید.

 


۳- قسمت ورود دو مرحله ای را انتخاب نمایید.

 

 

۴- کلمه عبور خود را وارد کرده و وارد مرحله بعد شوید.

 

 

۵- با کامل کردن اطلاعات امنیتی ، قسمت فعال سازی ورود دو مرحله ای بوسیله پیامک را انتخاب نمایید.

 

 

 •  فعال سازی قابلیت هشدار ورود به سرویس ایمیل چاپار

 

این سرویس در زمانی که شما می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید یک هشدار با پیامک برای شما ارسال می کند ، جهت فعال سازی این سرویس حتما می بایست ابتدا سرویس موبایل خود را فعال سازی نمایید ، سپس این حساب را به هر میزان مورد نظر شارژ نمایید (راهنمای شارژ)، برای فعال سازی این قابلیت:

 

 

۱- وارد حساب کاربری خود شوید.

۲- آیکون موبایل را از بالای صفحه انتخاب نمایید.

 

 

۳- قسمت ورود دو مرحله ای را انتخاب نمایید.

 

۴- کلمه عبور خود را وارد کرده و وارد مرحله بعد شوید.

 

 

۵- با کامل کردن اطلاعات امنیتی ، قسمت ارسال پیامک بعد از ورود را انتخاب نمایید.

 

 

 • انتخاب عکس پروفایل ( آواتار)

 

عکس یکی از مهمترین شاخص های شخصی سازی مورد نظر کاربران جهت سرویس های مورد استفاده است ، این قابلیت به شما اجازه می دهد تا عکس خود را در حساب کاربری اضافه نمایید و به زودی شما قادر خواهید بود عکس پروفایل سرویس های داخلی و خارجی را مشاهده نمایید. برای بارگذاری عکس پروفایل خود می بایست :

 

 

۱-  وارد حساب کاربری خود شوید.

۲-  از قسمت حساب کاربری ، ویرایش را انتخاب نمایید.

 

 

۳- تصویر دلخواه خود را انتخاب نمایید.

 

 

۴ – تصویر مورد نظر را در یکی از قالب های (gif,jpg,png) انتخاب کرده و ذخیره نمایید.

 

 

 

 

‫نگاهی به چاپار در سال ۱۳۹۳

۲۷ اسفند , ۱۳۹۳

بسمه تعالی

 

الهی و ای دادار مهربان در لحظات پایانی سال به درگاهت آمده ایم، امیدوار.. همچون همیشه ، به امید ضیای تو ، به امید رضای تو…..ای یار آشنامتاع ما حقیر و لطف تو کثیر ، حیرانیم و استدعای مدد داریم.

 

سال ۹۳ با همه سختی ها و به خصوص فشارهای اقتصادی که در سر راه تولید بود، به سر آمد. چاپار در سال ۹۳ تمام قد و با تمام توان برای ارایه یک سرویس استاندارد، تلاش زیادی نمود. سال ۹۳ از دو جهت فصلی متفاوت در رشد چاپار محسوب می گردد. اول آن که با افزایش استفاده از چاپار و برند سازی مناسب، تمایل کاربران به استفاده از سرویس ایمیل داخلی افزایش یافت و با رشدی مناسب، چاپار امروز یکی از جدی ترین مجموعه های سرویس دهنده ایمیل کشور محسوب می شود. از جهت دوم ، تهدیدات امنیتی به خصوص از طرف دولت های خارجی معنای پررنگ تری پیدا کرد و به صورت عملی شواهد مختلفی از این تهدیدات و حملات به دست آمد که به زودی رسانه ای خواهد شد.

برخی از مهمترین قابلیت هایی که در سال ۹۳ به کاربران معرفی و در دسترس آنها قرار گرفت شامل موارد ذیل است:

۱- ورود دو مرحله ای مبتنی بر توکن های سخت افزاری

۲- دسترسی به تقویم میلادی برای کاربران

۳- دسترسی به نوار پیشرفت در زمان بارگذاری پیوست ( progress bar )

۴- امکان انتخاب نمایش تصاویر خارجی در متن نامه ها (توسط کاربر)

۵- امکان انتخاب زبان فارسی / انگلیسی در رابط کاربری موبایل

بخش پشتیبانی چاپار نیز با ارائه ساعت ها خدمات پشتیبانی به کاربران حقیقی و حقوقی، سالی پر کار را پشت سر گذاشت. چاپار به عنوان عیدی به تمام کاربران خود ۱ گیگابایت فضای رایگان را تقدیم می کند و از این پس تمام کاربران به۲ گیگابایت فضا ، دسترسی خواهند داشت .

امیدواریم در بهار ۹۴ با معرفی سرویس های جدید چاپار، گامی نو در جهت تولید و فناوری برداریم و بتوانیم رضایت شما کاربران عزیز را بیش از پیش جلب نماییم.

 

                                                                     سال ۹۴ بر شما مبارک باشد.

                                                                      مدیریت مجموعه سرویس های چاپار

عاملیت فروش

۳ دی , ۱۳۹۳

 مجموعه سرویس های چاپار در نظر دارد به منظور توسعه شبکه فروش نرم افزار پست الکترونیک چاپار، مجوز عاملیت فروش اعطا نماید. این عاملیت ویژه افراد حقیقی و حقوقی است که در آن عامل فروش به بازاریابی و معرفی مشتری خواهد پرداخت. پس از معرفی مشتری، کلیه فرآیندهای عقد قرارداد، آموزش و پشتیبانی به عهده شرکت چاپار خواهد بود. قابل‌ذکر است که این روش برای همکاران صنفی ، مدیران و کارشناسان فروش که مورد تأیید شرکت باشند قابل اعمال می‌ باشد

 

شرایط اعطای عاملیت فروش نرم‌افزار پست الکترونیک چاپار:

–  آشنایی با نرم‌افزار در حدی که مورد تأیید کارشناس شرکت باشد.

 –   پشتیبانی مورد نیاز در قالب گارانتی نرم‌افزار به عهده شرکت چاپارمی‌باشد.

–   عدم تعهد سقف ریالی فروش برای عامل.

–   تسویه حساب نقدی هر نسخه نرم‌افزاری پس از عقد قرارداد.

* برای کسب اطلاعات بیشتر  در مورد نحوه ی همکاری،با مدیریت فروش چاپار (۸۸۹۱۳۶۹۰) تماس حاصل فرمایید.

دعوت به همکاری

۹ مهر , ۱۳۹۳

مجموعه سرویس های چاپار از واجدین شرایط دعوت به همکاری می نماید:

 


کد شغل عنوان شغلی توضیحات
SU02 کارشناس پشتیبانی سرویس آشنایی با سیستم عامل لینوکس (LPI1)- آشنایی با مفاهیم شبکه (Network+)- روابط عمومی بالا- قدرت مدیریت و برنامه ریزی برای حل مشکلات
WD02 کارشناس طراحی رابط کاربری مبتنی بر وب تسلط به تکنولوژی های CSS- HTML- jQuery- JavaScript و فریم ورک های مرتبط
JD02 کارشناس توسعه نرم افزارهای مبتنی بر جاوا Java SE
SS02 کارشناس امنیت سیستم – مسلط به سیستم عامل لینوکس- آشنا با انواع حملات- آشنایی با با سرویس ها و مفاهیم امنیت در سرورهای ویندوزی- آشنا با مفاهیم امنیت شبکه و زیرساخت- آشنا با انواع Log ها
SS03 کارشناس SOC (مرکز عملیات امنیت) – تسلط بر انواع حملات و آسیب پذیری های امنیتی- آشنا با انواع لاگ های سیستمی- تسلط بر مفاهیم شبکه، TCP/IP و غیره.- آشنا با IPS/IDS، WAF، SIEM، DLP و سایر ابزارهای امنیتی- توانایی مدیریت رخدادها و حوادث امنیتی
SS04 کارشناس تست نفوذ و ارزیابی امنیتی – تسلط بر انواع آسیب پذیری ها در لایه های مختلف سیستم- آشنا با مفاهیم تست نفوذ و دارای تجربه کار در حوزه تست نفوذ- آشنایی با ابزارهای مرتبط با تست نفوذ پذیری
SS05 کارشناس امنیت پایگاه داده – مسلط به سیستم عامل لینوکس- مسلط به راهبری پایگاه داده های Oracle و MySQL .- آشنایی با نحوه امن سازی پایگاه داده- آشنایی با پیکربندی و بهبود کارایی پایگاه داده
SS06 کارشناس سرویس های مبتنی بر لینوکس – مسلط به سیستم عامل لینوکس- آشنایی با حداقل یکی از زبان های اسکریپتینگ (Perl، Python، Shell script)- آشنایی با تکنیک ها و الگوریتم های تشخیص و مقابله با هرزنامه

 

لطفا در صورت تمایل به همکاری رزومه خود را حداکثر تا تاریخ ۹۳/۰۷/۲۵ به آدرس cv@chmail.ir ارسال نمایید. موضوع نامه خود را کد شغل انتخابی خود قرار دهید.

قابلیت های جدید سرویس پست الکترونیک چاپار

۱۸ شهریور , ۱۳۹۳

یا مصور

چاپار همیشه  تنها یک دغدغه دارد و آن چیزی نیست جز ارایه سرویس ها و خدماتی که نه تنها  رضایت کاربران را جلب نماید بلکه رنگ و بوی خلاقیت ایرانی را بدهد. این روزها همه همکاران ما در حال کار بی وقفه هستند تا شاید بتوانیم شاهد اتفاقات جذاب و بزرگی در چاپار باشیم . اما برای آنکه گذر این زمان برای کاربران ناخوشایند نباشد چاپار تغییرات و قابلیت های کوچک جدیدی را به کاربران خود تقدیم می نماید ( تصاویر این تغییرات در بخش ذیل قابل مشاهده است) .

امیدواریم تلاش ما در نهایت باعث اعتلای ایران و ایرانی در هر نقطه از جهان شود.

 • دسترسی به تقویم میلادی

 

 

 • دسترسی به نوار پیشرفت در زمان بارگذاری پیوست ( progress bar )

 

 

 • امکان انتخاب نمایش تصاویر خارجی در متن نامه ها (توسط کاربر)

 

 

 • امکان انتخاب زبان فارسی / انگلیسی در رابط کاربری موبایل

 

 

 • امکان انتخاب پوسته های مختلف در رابط کاربری موبایل

 

راهنمای حفظ امنیت حساب کاربری

۱۹ مرداد , ۱۳۹۳

بسمه تعالی

پست الکترونیک چاپار از بهترین سیستم‌های حفاظتی و نظارتی در لایه های مختلف سیستم برای تأمین امنیت سرویس استفاده می کند تا به بهترین نحو از اطلاعات کاربران حفاظت کند. اما برای تأمین هرچه بهتر امنیت، موارد و ملاحظاتی وجود دارد که می بایست از سوی خود کاربران عزیز رعایت شود.  دانلود PDF این مطلب


برقراری ارتباط با استفاده از پروتکل HTTPS

برای برقراری ارتباط با سرویس دهنده چاپار می­توانید از دو پروتکل HTTP و HTTPS استفاده نمایید. هرچند استفاده از HTTPS ممکن است سرعت ارتباط شما را تا حدی کاهش دهد اما باعث می­شود که کلیه ارتباطات مرورگر شما با سرویس دهنده چاپار به صورت رمزنگاری شده مبادله شده و جلوی شنود اطلاعات گرفته شود. برای فعال نمودن قابلیت HTTPS در سرویس دهنده چاپار وارد بخش تنظیمات/کلی/نوع ارتباط شوید و نوع ارتباط را به «به طور ایمن HTTPS» تغییر دهید.

به‌روزرسانی مداوم سیستم عامل و نرم افزارها

حتماً سیستم عامل و مرورگر خود را به‌روز نمایید. بسیاری از مهاجمان از آسیب‌پذیری­های شناخته شده در سیستم ­عامل یا مرورگر شما (که به‌روزرسانی نشده) برای نفوذ به سیستم شما استفاده می­کنند. نرم­ افزارهایی که به‌روز کردن آن‌ها اهمیت دارد شامل موارد زیر است:

 • مرورگر شما: Internet Explorer ، Firefox‌ ، Chrome و غیره.
 • Adobe Flash Player که توسط مرورگر استفاده می‌شود.
 • Adobe Acrobat Reader
 • Microsoft Office

دقت کنید که منظور از به‌روز کردن صرفاً نصب نسخه های جدید نیست، بلکه هدف، نصب وصله های امنیتی ارائه شده توسط سازنده نرم افزار است. یک وصله امنیتی تغییراتی است که به محصولی اضافه می‌شود تا نقاط ضعف آسیب پذیر آن‌را اصلاح نماید. این وصله­ ها توسط سازندگان نرم ­افزار ارائه می­گردند. نام دیگر این وصله­ ها Patch می ­باشد.

استفاده از آنتی ویروس

به منظور جلوگیری از آلوده شدن سیستم‌ به بدافزارها، حتماً از یک آنتی ویروس قوی، به‌روز و مطمئن در سیستم خود استفاده نمایید. سعی کنید آنتی ویروس خود را هر روز به روز رسانی نمایید.

عدم باز نمودن ایمیل‌های ناشناس

اکیداً توصیه می­گردد که از باز نمودن ایمیل­ های ناشناس و ایمیل­ هایی که انتظار دریافت آن را نداشته­ اید خودداری فرمایید. این نوع از ایمیل­ ها می­توانند امنیت سیستم شما را به خطر اندازند.

عدم باز نمودن لینک­ها و ضمیمه­ های همراه ایمیل­ های مشکوک

از باز کردن فایل‌های ضمیمه ای که از طرف فرستنده ­های نامشخص دریافت می­کنید جداً پرهیز کنید. دقت کنید که حتی فایل­ های ضمیمه شده مانند فایل­ های تولید شده توسط نرم ­افزار Word و فایل­ هایی با پسوند PDF می­تواند آلوده به بدافزار باشد. همچنین از کلیک نمودن بر روی لینک­ های موجود در ایمیل­ هایی که از طرف فرستنده­ های ناشناس دریافت می­کنید، خودداری نمایید.

نکات مهم در مورد کلمات عبور

 • در بازه­ های زمانی به صورت مداوم، حداقل هر سه ماه یک بار کلمه عبور حساب کاربری خود را تغییر دهید.
 • کلمه عبور خود را به خاطر بسپارید و از یادداشت نمودن آن خودداری فرمایید. یادداشت کردن رمز عبور، امکان سوء استفاده از حساب ایمیل شما را برای یابنده فراهم می­کند.
 • هنگام وارد کردن رمز عبور خود مراقب باشید کسی آن را نبیند.
 • از ذخیره کردن (save) رمز عبور خود در محیط مرورگر اینترنتی خودداری کنید.
 • در صورت استفاده از هرگونه ابزار احراز هویت (Token و Otp) یا هر نوع گواهی دیجیتال دیگر، در نگهداری از آن دقت کنید.

استفاده از کلمات عبور قوی و مطمئن: از یک کلمه عبور مطمئن و غیرقابل حدس استفاده نمایید و کلمه عبور خود را به هیچ وجه در اختیار دیگران قرار ندهید. از ویژگی­ های یک کلمه عبور قوی و مطمئن می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • حداقل از ۱۰ حرف تشکیل شده باشد.
 • شامل حروف کوچک و بزرگ باشد.
 • شامل اعداد باشد.
 • شامل کاراکترهای خاص مانند ؟!#$%@ و …. باشد.
 • کلمه عبور انتخابی در واژه‌نامه‌ها یافت نشود.
 • به سادگی نتوان آن را بر اساس اطلاعات شخصی شما (مانند تاریخ تولد، کد پستی خانه‌تان، شماره تلفنتان و غیره) حدس زد.

 

اطمینان از خروج (Logout)پس از استفاده از حساب کاربری

پس از استفاده از حساب خود، حتماً با کلیک بر روی ضربدر بالای صفحه از حساب کاربری خود خارج شوید.

استفاده از سیستم­های مطمئن برای ورود به حساب کاربری

تنها از روی کامپیوترهای شناخته شده که آلوده به بدافزار نیستند، به حساب خود وارد شوید. سیستم­ های متفرقه ممکن است آلوده به بدافزار یا Keylogger‌ باشند و با ورود کلمه عبور شما در این سیستم­ ها، کلمه عبور شما در اختیار نفوذگران قرار گیرد. در صورتی که ناچار شدید از یک سیستم ناشناس به حساب خود وارد شوید، ‌حتماً کلمه عبور خود را (از یک سیستم ایمن) تغییر دهید. همچنین در سیستم­ های ناشناس از انتخاب گزینه «من را در این رایانه به خاطر بسپار» خودداری کنید.

ملاحظات امنیتی رایانه­ های شخصی

 • به صورت متناوب اطمینان حاصل کنید که هیچ Key Logger سخت افزاری و نرم افزاری بر روی رایانه شما نصب نشده باشد.
 • نرم افزارهای نصب شده و یا در حال اجرا بر روی رایانه خود را کنترل و در صورت مشاهده نرم افزارهای ناآشنا آن‌ها را حذف کنید.
 • هنگام ترک رایانه خود، حتماً آن را قفل (Lock) کنید.
 • از دانلود و اجرای فایل‌های ناشناس پرهیز نمایید.
 • از مشاهده وب سایت‌های ناشناس بپرهیزید.
 • برای استفاده از اینترنت از کانال‌های ارتباطی قانونی و مطمئن استفاده کنید و نرم افزارهایی مانند فیلترشکن و وی پی ان (VPN) به کار نبرید.

 

استفاده از خدمات ویژه رمز یکبار مصرف چاپار

در صورتی که اطلاعات با حساسیت بالا جابجا می‌کند و امنیت حساب کاربری شما برای شما اهمیت بالایی دارد، از خدمات ویژه رمز یکبار مصرف چاپار که به زودی فعال خواهد شد، استفاده نمایید.

هوشیاری در برابر حملات جعل وب سایت (Phishing)

جعل سایت‌های اینترنتی (Phishing) از طریق ایجاد یک وب سایت مشابه با وب سایت اصلی صورت می‌پذیرد. پست الکترونیک چاپار هیچ آدرس ورودی به جز chmail.ir ندارد. لذا به منظور جلوگیری از قرار گرفتن در معرض این حملات و مخاطرات آن، توصیه می‌گردد پیش از ورود، از درستی آدرس سایت پست الکترونیکی چاپار یعنی https://www.chmail.ir در مرورگر خود اطمینان حاصل فرمایید.

« مطالب قديمي تر